17. January 2021,
meniny má Nataša.O násAktuality

História záchranky

Základné informácie

Dotazník spokojnosti

Kultúrne/športové akcie

ISO Certifikát kvality

Politika kvality

Povinne zverejňované dokumenty

Pochvaly a uznania

Kurzy prvej pomoci

Interná sekcia

Ochrana osobných údajov (GDPR)

Ako poskytnúť prvú pomoc?

Vzdelávanie, súťaže a cvičenia

Podujatie a MH KZ 2018MH KZ 2018


ISO

ORGANIZOVALI SME:
Záchrana 2015

Z2013

POSKYTUJEME:
Kurzy prvej pomoci

Asistenčné služby

Tender na záchranky: Stanicu stratil Falck, získala Košická záchranka
29.03.2010

V druhom konkurenčnom boji o pozície rýchlej zdravotnej služby v Košiciach prebrala jedna záchranka stanicu druhej. Inak si prevádzkovatelia udržali pôvodné miesta.


KOŠICE. Záchranné služby získali ďalšie licencie od ministerstva zdravotníctva na prevádzkovanie staníc záchrannej zdravotnej služby. Druhé výberové konanie rozhodlo aj o tom, že Falck Záchranná prišla o ambulanciu v Čani. Tú získala Košická záchranka, ktorá tiež dostala povolenie od rezortu zdravotníctva na stanice - Sever 2 a Bidovce.

Ďalší boj

Najväčší košický poskytovateľ záchrannej zdravotnej služby  má tak v metropole východu pod palcom väčšinu svojich staníc. V treťom kole sa bude uchádzať o posledné dve stanovištia v mestských častiach Staré Mesto, Juh. Falck si udržal stanicu v Šaci. V ďalšom výberovom kole zabojuje o stanice Nad jazerom a Moldava nad Bodvou.

Obe spoločnosti považujú získanie nových licencií za úspech. "Snahou firmy bolo a je obhájiť doterajšie licencie a svoju pôsobnosť rozšíriť okrem Košíc na celý Košický kraj," povedala hovorkyňa Košickej záchranky Andrea Lešková. Generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Falcku Záchrannej Ján Šteso uviedol, že "je to zároveň veľká zodpovednosť voči pacientom".

Zaniknú i vzniknú

Pred prerozdelením licencií záchranári vyrážali k ľuďom z ôsmich košických staníc. Šesť spravovala Košická záchranka, dve Falck. Na Sídlisku nad jazerom mali ambulancie obe spoločnosti. Ministerstvo rozhodlo, že nadjazerskú stanicu rýchlej lekárskej pomoci, ktorá patrí Košickej, zruší. Miesto nej vznikne na Juhu v decembri nová. Jazerčanom tak ostane jedna stanica, ktorú prevádzkuje Falck. Vlastnú záchrannú ambulanciu budú mať aj na Terase, kde doteraz nebola. Pravdepodobne bude sídliť v "novej" nemocnici.

FALCK ZÁCHRANNÁ - Po dvoch kolách získala licencie v Košiciach: Šaca, bude sa uchádzať: Nad jazerom, Moldava nad Bodvou. 

KOŠICKÁ ZÁCHRANKA - Po dvoch kolách získala licencie v Košiciach: Sever 1, Sever 2, Juh 1 (vznikne úplne nová stanica ), Juh 2, Západ (vznikne úplne nová stanica), Bidovce, Čaňa, bude sa uchádzať: Staré Mesto, Juh.

(zdroj: korzár-sme)

© Košická Záchranka 2020
Podpora IT   Technické riešenie MiBeŠperky swarovski RS 2009 *
*