17. January 2021,
meniny má Nataša.O násAktuality

História záchranky

Základné informácie

Dotazník spokojnosti

Kultúrne/športové akcie

ISO Certifikát kvality

Politika kvality

Povinne zverejňované dokumenty

Pochvaly a uznania

Kurzy prvej pomoci

Interná sekcia

Ochrana osobných údajov (GDPR)

Ako poskytnúť prvú pomoc?

Vzdelávanie, súťaže a cvičenia

Podujatie a MH KZ 2018MH KZ 2018


ISO

ORGANIZOVALI SME:
Záchrana 2015

Z2013

POSKYTUJEME:
Kurzy prvej pomoci

Asistenčné služby

Noví ľudia na ministerstve zdravotníctva
11.04.2012

Štátny tajomník šéfoval košickej záchranke, vedúci úradu súkromnej klinike

 

Okrem ministerského postu sa v týchto dňoch aj v rezorte zdravotníctva obsadzujú ďalšie dôležité stoličky. Hlavnou oporou Zuzany Zvolenskej budú dvaja Košičania - štátny tajomník Viliam Čislák a vedúci služobného úradu Martin Senčák.

Martin Senčák pôsobil podobne ako nová ministerka do roku 2010 v štátnej zdravotnej poisťovni . Na ministerstve zdravotníctva koordinoval zlúčenie Všeobecnej zdravotnej poisťovne a Spoločnej zdravotnej poisťovne.  

Ešte predtým sa však realizoval v oblasti poskytovania zdravotnej starostlivosti. V rokoch 2007 až 2009 totiž pôsobil ako konateľ a riaditeľ spoločnosti SI MEDICAL, ktorá patrí Slovintegre a prevádzkuje súkromnú nemocnicu s poliklinikou Medissimo.

V minulosti pracoval vo VSŽ Košice i ako predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ČSOB Factoring. Naposledy, od septembra 2010 bol riaditeľom obchodu v spoločnosti Sodexo, ktorá poskytuje služby  v oblasti stravovania, správy a údržby budov. Medzi jej klientov patria aj viaceré štátne inštitúcie vrátane Detskej fakultnej nemocnice  Košice či Slovenskej zdravotníckej  univerzity.

 

Jediným vyštudovaným lekárom v novom vedení ministerstva zdravotníctva bude štátny tajomník Viliam Čislák . Skúsenosti s riadením získal ako námestník riaditeľa v Nemocnici s poliklinikou sv. Barbory v Rožňave a ako šéf Záchrannej služby Košice. Pracoval aj ako manažér pre zdravotnú starostlivosť spoločnosti Svet zdravia.

V najbližšej dobe by sa mali obsadiť aj ďalšie dôležité posty vo vedení sekcie zdravia, sekcie farmácie a liekovej politiky, sekcie financovania či sekcie európskych programov a projektov.

 

MUDr. Viliam Čislák, MPH

(Zdroj:TASR)

© Košická Záchranka 2020
Podpora IT   Technické riešenie MiBeŠperky swarovski RS 2009 *
*