17. January 2021,
meniny má Nataša.O násAktuality

História záchranky

Základné informácie

Dotazník spokojnosti

Kultúrne/športové akcie

ISO Certifikát kvality

Politika kvality

Povinne zverejňované dokumenty

Pochvaly a uznania

Kurzy prvej pomoci

Interná sekcia

Ochrana osobných údajov (GDPR)

Ako poskytnúť prvú pomoc?

Vzdelávanie, súťaže a cvičenia

Podujatie a MH KZ 2018MH KZ 2018


ISO

ORGANIZOVALI SME:
Záchrana 2015

Z2013

POSKYTUJEME:
Kurzy prvej pomoci

Asistenčné služby

KOŠICKÁ ZÁCHRANKA PO VÍKENDE S ĎALŠÍMI OCENENIAMI
27.05.2013

Tímy Košickej záchranky obhájili medailové výsledky z predchádzajúcich ročníkov Rallye Rejvíz

 

Košice, 27. mája 2013 – Záchranná služba Košice, najväčší poskytovateľ záchrannej zdravotnej služby (ZZS) na východnom Slovensku, zopakovala úspešné pôsobenie na podujatí Rallye Rejvíz. Medzinárodná súťaž posádok ZZS sa počas predchádzajúceho víkendu konala v českých Koutech nad Desnou. Na jej 17. ročníku obhájili záchranárske tímy z Košickej záchranky medailové umiestnenia z predchádzajúcich dvoch rokov. Poskytovateľovi tak do zbierky trofejí pribudli bronzový a strieborný veniec. 

 

„Sme veľmi hrdí na kolegov, ktorí vynikajúco obstáli v konkurencii spolu vyše 50-tich posádok. Takéto ocenenia sú potvrdením kvality zdravotnej starostlivosti, ktorú naši záchranári v každodennej službe poskytujú pacientom“, vyjadril radosť z úspechu riaditeľ Záchrannej služby Košice Mgr. Ján Šteso.

 

Medzinárodná súťaž Rallye Rejvíz bola prvýkrát zorganizovaná v roku 1997. Dnes ide o najprestížnejšie podujatie záchranárov. Zúčastňujú sa ho  posádky z mnohých krajín ako napríklad Kanada, Austrália, Japonsko a Cyprus. Ide o koncipovanú automobilovú orientačnú súťaž, doplnenú odbornými úlohami. Hlavným zámerom organizátorov je vždy vytvoriť priestor pre výmenu skúseností medzi zdravotníckymi záchranármi v podmienkach čo najviac podobných praxi. Súťažná forma podujatia, kde úlohy prebiehajú v sťažených podmienkach, len podnecuje účastníkov načrieť na dno svojich schopností a vedomostí.

 

Súťaženie záchranárov má dlhoročnú tradíciu, kvalitnú materiálnu a technickú podporu a najmä vysokú profesionálnu úroveň, čo potvrdilo aj tohtoročné podujatie. Pre záchranárov má účasť na záchranárskych súťažiach pozitívny vplyv na ich ďalší odborný rast. Záchranná služba Košice bude preto naďalej aktívne podporovať uvedené aktivity a motivovať svojich zamestnancov pre podávanie čo najlepších výkonov ako v súťažiach, tak aj v skutočnom živote“, doplnil J. Šteso.

 

 

Z ľava: Bc. Inrich Bakši, Július Paller

 

 

Z ľava: Bc. Ľuboš Výrostko, MUDr. Igor Krúpa, Bc. Ľubo Ignác

 

Umiestnenie posádok Košickej záchranky:

 

 

Posádka

Umiestnenie

Kategória

Národná

súťaž  posádok  RLP

MUDr. Krupa Igor

Bc. Ignác Ľubomír

Bc. Výrostko Ľuboš

3. miesto

 

 

 

Kategória

Národná

súťaž  posádok  RZP

Bc. Imrich Bakši

Július Pallér

2. miesto

 

Mgr. Ľubica Lukáčová

Róbert Gábor

7. miesto

 

© Košická Záchranka 2020
Podpora IT   Technické riešenie MiBeŠperky swarovski RS 2009 *
*